Каркас

Особливості каркасної та каркасно-щитової технології.

Експерти компанії «Квадратні Метри» мають великий практичний досвід проектування та будівництва різноманітних каркасних конструкцій, тому що вдало реалізують проекти будинків, ресторанів та готелів з 2007 року.

Будівництво дерев’яних каркасних будинків в Україні не має яких-небудь особливих регламентних норм, або спеціальної нормативної бази. Виготовлення та монтаж каркасних будівель не потребує обов’язкової сертифікації.

На відміну від України, у Канаді та США використовують “коди”, а у країнах ЄС – спеціальні норми, в яких прописані жорсткі правила для кожного етапу будівництва. У РФ у 2002р. затвердили спеціальний документ “свод правил по проектированию и строительству”, але він носить тільки рекомендаційний характер.

В компанії «Квадратні Метри» ми керуємось європейськими нормативами Єврокод5, французькими нормами DTU 31.1, DTU 31.2. та німецьким національним нормативом DIN 1052.

Процес виробництва каркасних будинків та збірних каркасно-щитових будинків.

Сировина.

Для виготовлення ферм даху, балок перекриття, стінових панелей використовують сосну та модрину, привезену з екологічно чистих лісів Карпат та Волині. Ми забезпечуємо для деревини регулярний радіологічний та фітосанітарний контроль, саме тому наша продукція успішно експортується у країни ЄС.

В процесі виробництва пиломатеріали висушуються у сушильній камері конвекційного типу до 15% вологості, далі ми стругаємо їх на чотирибічному верстаті та обробляємо антисептиками.

Ми гарантуємо, що всі наші вироби: каркасні та збірні каркасно-панельні будинки, готелі, ресторани, бази відпочинку оздоблені лише сертифікованими та якісними будівельними матеріалами. Саме тому вони цілком безпечні та мають тривалий експлуатаційний термін.

ПРОЦЕС ВИГОТОВЛЕННЯ КАРКАСНОГО БУДИНКУ

КОНСТРУКЦІЯ КАРКАСНОГО БУДИНКУ

З’єднання всіх деталей ферм даху у каркасному будинку здійснюються на МЗП (металевих зубчастих конструкціях) та на фанерно-клейових накладках Plywood gussets.

 

1. Підкладна дошка 45х140 мм

2. Підвіконна дошка 45х140 мм

3. Надвіконна перемичка з кількох дощок 45х140 мм або 45х200 мм

4. Верхня обв'язочна дошка 45х140 мм

5. Стійка 45х140 мм, крок стійок 400 або 600 мм

6. Плита жорсткості: фанера або ОСБ-3 товщина 10 мм

7. Платформа перекриття (балки 45х200 мм, ферма на МЗП, двотаврова балка) + чорнова підлога ОСБ-3
товщина 18 або 22 мм

8. Крокв'яна ферма із п/м 45х140 мм; 45х200 мм

 

 

Зовнішня стіна каркасного будинку у розрізі.

 

1. Зовнішнє оздоблення (фальш-брус, штукатурка по екструдованому пінополістиролу, магнезитова плита або ЦСП під фарбування, клінкерна цегла)

2. Монтажна рейка вентильованого фасаду, січення 25х45 мм

3. Плівка вітрозахисна Tyvek House Wrap

4. Плита жорсткості, фанера або ОСБ-3, товщина 10мм

5. Утеплювач (базальтова вата)

6. Плівка парозахисна

7. Внутрішня оздоба (вагонка, гіпсокартон, ЦСП, магнезитова плита)

8. Стійки каркасу 45х140 мм

 

 

ОСНОВНІ ЕТАПИ БУДІВНИЦТВА КАРКАСНОГО БУДИНКУ

Фундамент

 

Для каркасного або каркасно-щитового будинку можна використовувати стовпчастий або малозаглублений стрічковий фундамент, тому що вага такого будинку у кілька разів менша, ніж вага газобетонного або цегляного. При будівництві фундаменту слід враховувати багато факторів, таких як рельєф місцевості, висоту, на якій залягають грунтові води, та склад самого грунту. Для одноповерхового будинку достатньо товщини фундаменту 25 см, для двоповерхового – 30 см. В тому випадку, коли каркасний будинок облицьовується клінкерною цеглою, товщину фундаменту потрібно збільшити на 12 см по периметру.

 

Монтаж каркасу

 

Усі каркасно-панельні збірні будинки від компанії «Квадратні Метри» можна легко змонтувати власними руками. Для цього не потрібно використовувати жодної важкої техніки або спеціальних інструментів. В інструкції для монтажу чітко розписані всі необхідні дії.

 

Залежно від площі майбутнього будинку та складності монтажних робіт, весь процес монтажу може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Погодні умови не заважають процесу збирання, тому будувати такий будинок можна у будь-яку пору року. Наприклад, для будинку площею до 400 м2 потрібна бригада з 4-5 будівельників, жодної вантажопідйомної техніки непотрібно.

 

Дуже важливо, щоб нижня підкладна дошка каркасного будинку була зроблена за європейським стандартом D3, що означає короткотривалий контакт з вологим середовищем з подальшим висиханням. Для забезпечення такої стійкості від вологи основні дошки просочуються в імпрегнаційних камерах. У компанії «Квадратні Метри» ми слідкуємо за тим, щоб нижня підкладна дошка приєднувалась до фундаменту анкерами з відстанню не більше 800 мм. Виготовляється ця дошка з мордвини, яка є дуже стійкою до вологи. Крім того, між нижньою підкладною дошкою та бетонним фундаментом розміщується гідроізоляційний матеріал.

Весь каркас ззовні обшивається вітрозахисною плівкою Tyvek House Wrap, або аналогами цієї плівки. Вона захищає утеплювач від вологих повітряних потоків з вулиці, а зсередини назовні пропускає пару. Завдяки цій плівці пиломатеріал каркасу та утеплювач залишаються сухими.

 

Міжповерхове перекриття

 

Зазвичай, міжповерховим перекриттям для каркасного будинку служить балка 45х200 мм, встановлена кроком +/- 400 мм. Січення балок потрібно збільшити, якщо довжина перекриття більша, ніж 4,2 метри. Для підвищених навантажень та прольотів більших за 5 метрів використовують декілька видів міжповерхового перекриття:

- Сталева балка 24М у якості прогону;

- дерев’яна двотаврова балка;

- балки перекриття на основі МЗП (металевих зубчатих пластин).

 

Зверху на балки викладається листовий матеріал, зазвичай це ОСБ-3 або фанера ФСФ товщиною 18-22 мм. Товщина залежить від кроку балок. Цементно-стружкова плита (ЦСП) може застосовуватись у будівлях з підвищеною вологістю та ризиком займання.

Внутрішнє оздоблення каркасного будинку.

 

Каркасному будинку не потрібен час на усадку та усихання, тому одразу ж після монтажу всіх елементів, встановлення вікон та дверей, проведення утеплення та комунікацій можна розпочинати роботи по внутрішньому оздобленню.

 

В Україні найбільш широко використовують наступні матеріали для внутрішнього оздоблення:

- дерев’яна вагонка або МДФ;

- гіпсокартон;

- магнезитова плита;

- цементно-стружкова плита (ЦСП)

- ОСБ-3.

 

Є кілька способів для кріплення листів оздоблювального матеріалу в каркасному будинку:

- Кріпити безпосередньо на стійки. Це робиться дуже швидко, а коштує недорого, але забезпечує слабку
звукоізоляцію та погану геометрію поверхні.
- За допомогою дерев’яних рейок. Цей спосіб не потребує особливих знань та вмінь та коштує недорого.
- За допомогою металевих направляючих. Цей метод є найбільш ефективним, але більш коштовним, ніж
попередні.

 

КОМУНІКАЦІЇ У КАРКАСНОМУ БУДИНКУ

Всі комунікації, які необхідно встановити у каркасному або каркасно-щитовому будинку, потрібно запланувати заздалегідь та позначити у проекті будівництва. Всі комунікації частіше за все прокладаються у пустотах в стінах або у проміжках між фінішним оздобленням та стійками. У балках перекриття та стійках можна робити отвори, але завжди потрібно дотримуватись нормативів.

 

КОНДИЦІОНУВАННЯ ТА ОПАЛЕННЯ У КАРКАСНОМУ БУДИНКУ

 

У каркасному будинку можна встановлювати водяне опалення. Це зробити легше, ніж, наприклад, у газобетонній чи цегляній будівлі. Набирає популярності також повітряне опалення, яка часто використовується у Північній Америці. Найбільш практичним та вигідним способом кондиціювання є встановлення спліт систем, особливо для комерційних проектів. Така система коштує недорого, а виконує одразу кілька функцій: опалює будинок взимку та охолоджує влітку.

Важливим є те, що тип опалення для каркасного будинку потрібно обирати ще на стадії створення проекту, тому що в процесі будівництва треба робити спеціальні пустоти в каркасі.