Будівництво каркасного будинку в Києві

Плануючи будівництво власного житла, для багатьох є пріоритетними такі чинники: екологічність, теплоємність і прийнятна ціна. Тому ідеальним рішенням буде побудувати саме каркасні будинки в Києві або у будь-якій точці України. Каркасні будинки – по суті, конструктори. Це означає, що клієнт може сам вибирати начинку і обшивку, одні матеріали замінювати іншими. А головне – економити на різних позиціях.

Історія виникнення каркасного будівництва

Будівництво каркасного будинку з’явилося на зорі виникнення цивілізації. Можна сказати, що древніми предками каркасних будинків були курені та навіси первісних людей. Історія будівництва каркасних будинків відома вже багато століть. Розвивалась і використовувалась технологія каркасного домобудівництва незалежно один від одного в різних частинах світу. Залежно від місцевості стіни заповнювалися різними матеріалами – соломою, глиною, піском, тирсою, камінням. Але у всіх незмінним залишалося лише одне – дерев’яний силовий каркас.

Сучасна каркасна технологія увібрала кращі, відпрацьовані століттями прийоми і при цьому повністю відповідає вимогам часу. Будинки зводять із застосуванням екологічно чистих матеріалів – в основному це дерево, а утеплюють плитним базальтовим утеплювачем. При цьому кожен проект опрацьовується індивідуально. І зовні такі будинки можуть бути не відрізняються від будинків, зведених за іншими технологіями. Адже одна з переваг каркасних будинків – це різноманітність варіантів зовнішньої обробки.

Особливості технології

Каркасний СІП будинок – один з найбільш функціональних. Вони легкі і не вимагають потужного фундаменту, дуже теплі (якщо грамотно спроектовані і зібрані), ремонтопридатні. З конструктивної точки зору класичний будинок такого типу являє собою дерев’яний каркас із стійок і перекладин, внутрішній простір якого заповнюється утеплювачем. Зсередини і зовні каркас зашивається деревними плитами, наприклад, OSB – орієнтовано-стружкової плитою. Додатково всередині стін роблять шар пароізоляції, що не дає водяним парам з приміщень потрапляти в утеплювач, а також шари вітро- і вологозахисту, що оберігають стіновий наповнювач від негоди.

Зовнішня обробка може бути якою завгодно: сайдинг, декоративний камінь, облицювальна цегла тощо. Усередині також допускаються найрізноманітніші варіанти обробки: стіни каркасного будинку майже завжди прямі, які не потребують вирівнювання. Відповідно, можна обшити їх зсередини гіпсокартоном, а після – клеїти шпалери, фарбувати, класти плитку.

Переваги каркасних будинків

Перш, ніж побудувати каркасний будинок, важливо розглянути переваги і недоліки будівництва з цього матеріалу. Як і будь-яка технологія каркасно-щитові панелі мають свої об’єктивні переваги та недоліки. Однак в Україні до них до сих пір відносяться скептично, недооцінюючи реальну вигоду від їх використання. Найімовірніше це пов’язано з тим, що потенційним власникам каркасних будинків просто не вистачає достовірної інформації. Почнемо з позитивних якостей:

1. Прийнятна ціна будівництва в порівнянні з іншими матеріалами

Один з головних плюсів каркасів є більш низька ціна на будівництво, ніж у інших технологій. Є цілий ряд факторів, які знижують витрати на зведення каркасного житла. Почнемо з основного – полегшений фундамент. Він будується в полегшеної своєї версії, тобто свайно-гвинтовим або стрічковим, а не плитним, як, наприклад, при будівництві цегельного будинку. Цей же аспект дозволяє в кілька разів знизити час витрати на будівництво – саме за рахунок того, що немає необхідності довго чекати, поки фундамент придбає достатню міцність. Так само гідним плюсом є відсутність необхідності в підйомних кранах та іншої важкої будівельної техніки і спеціалізованого обладнання. Починаючи будувати каркасні будинки Київ ціна знижується так само за рахунок використання готових елементів для складання. Будинок збирається легко і швидко, як конструктор, трудовитрати при цьому мінімальні.

2. Висока швидкість збірки будинку

Одне з головних переваг каркасного будівництва – зводяться такі будинки протягом декількох місяців. Це досить швидко для будівельної сфери. Наприклад, зведення капітальної дерев’яної споруди вимагає не менше 1,5 років, щоб дати будівлі час на усадку, а завершити будівництво каркасної споруди можна набагато швидше. У процесі зведення немає мокрих процесів, воно не залежить від пори року – все це прискорює зведення стін. В середньому тривалість споруди каркасного будинку складає 2-3 місяці.

3. Хороша теплоізоляція

Головний елемент каркасного огорожі – утеплювач. За рахунок того, що будинок практично повністю складається з утеплювача – все, що їм не є, швидше за все, буде брусом або ОСБ – в ньому тепло взимку навіть при мінімальному обігріві. У котеджі також ніколи не створюється ефекту холодних стін, як буває в цегляних спорудах. Причому це властивість будинку – теплоеффектівность працює і влітку. Чи не пускає в кімнати тепло, зі зберігаючи в них приємну прохолоду. Зокрема, тому каркасне будівництво популярно для заміських будинків.

4. Ексклюзивність

Не можна не помітити, що будівництво каркасних будинків – це можливість втілити в життя будь-яку ідею. Ніяких обмежень немає і в використанні оздоблювальних матеріалах і елементах – для фасадів, покрівлі, інтер’єрів. Каркасна технологія практично не обмежує вас в архітектурних і дизайнерських рішеннях. Ваші будинки зовні будуть естетичні і неповторні.

5. Простота обробки

З урахуванням всіх особливостей технології, подібні споруди будуються легко і швидко. Останнє особливо актуально для тих, хто продав єдине житло в багатоповерхової будівлі, щоб перевести сім’ю ближче до природи і свіжого повітря.

6. Будівництво не залежить від пори року

Бригада може працювати в холодну пору року. Каркасні стіни неважко збирати при будь-якій температурі повітря. Єдиним обмеженням є дощ і морози (нижче 15-20 °C). Дощ мочить пиломатеріали, які згодом можуть підвести в процесі експлуатації будинку. А морози впливають на самопочуття робітників. Всупереч популярному міфу, каркасні будинки ефективні в будь-яких кліматичних та геологічних умовах. І важливо помітити, що завдяки невеликій вазі конструкції такі будинки зводиться практично на будь-якому грунті.

7. Екологічність технології

При зведенні будівлі з каркаса немає ніяких хімічних процесів, тому в будинку буде здоровий мікроклімат. Показник екологічності призводять як в якості переваги: каркасний будинок – це практично той же дерев’яний. Так і в ролі недоліка: ОСП, фанера, пінопласт – здатні виділяти токсини. Але важливо розуміти, що екологічність – це не властивість технології будівництва. Все залежить від якості будівельних і оздоблювальних матеріалів.

Будинки зводяться в короткі терміни і не залишають за собою гори будівельного сміття. За рівнем екологічності виробництва, цим методом, мабуть, немає рівних: мінімум будівельного сміття порадують не тільки майстрів, а й сусідні житлові будинки.

8. Сейсмостійкість

Звичайно, для наших країв даний пункт не є пріоритетною перевагою. Але в разі землетрусу полегшена конструкція каркасного будинку доводиться дуже до речі. Завдяки їй такі будинки здатні витримувати поштовхи до 9 балів за шкалою Ріхтера. Не випадково в Японії – однієї з найбільш сейсмонебезпечних країн в світі, майже 70% будівель зводиться саме за каркасною технологією.

9. Довговічність

Від чого залежить тривалий термін служби будинку? Від якості сировини, ступеня захищеності від несприятливих факторів, періодичності профілактичних і ремонтних робіт. Важливо не шкодувати на придбання витриманої деревини: «правильної» породи, регіону зростання і часу рубки. Необхідно проводити грамотну обробку і стежити за станом конструкції. І тільки тоді каркасний будинок може стояти більше 100 років. А сира, погано оброблена, деревина згниє протягом 20 років. У Німеччині, до речі, є приклади будинків з історією в кілька століть.

10. Зручність при розміщенні інженерних комунікацій

Замовляючи, каркасні будинки під ключ, всі комунікації ховають всередині стін, в подвійних металевих рукавах. Інтер’єр приміщення не псується видом труб, батарей, лічильників, і це не буде порушенням техніки безпеки. Єдине, що вони всі повинні бути в спеціальних гофрах. І важливо помітити, що в будь-який момент можна отримати доступ до комунікацій за допомогою фальш-панелей або потаємних дверцят.

Недоліки каркасних будинків

1. Низька пожежна безпека

Це питання вирішується спеціальними просоченнями.

2. Усадка мінеральної вати в процесі експлуатації будинку

Кожні 15-20 років здійснюється заміна мінеральної вати, так як можлива усадка

3. При монтажі будинку необхідно враховувати людський фактор

Виявляється, що у каркасного будівництва не так вже й багато мінусів і більшість з них можна виправити. Що стосовно плюсів, то їх багато і деякі з них є дуже сильними аргументами, для вибору даного типу будівництва.

Компанія «Квадратні метри» – пропонує весь спектр послуг, пов’язаних з каркасним будівництвом від поставки домокомплектів до будівництва «під ключ». Основні наші переваги:

➡ Прийнятна вартість робіт

➡ Якість, яке забезпечується кваліфікацією співробітників і використанням відповідних матеріалів і технологій

➡ Дотримання термінів

➡ Відповідальність і ефективна комунікація з замовником

➡ Надання гарантії

Наші клієнти із задоволенням рекомендують нас своїм друзям і родичам, завдяки цьому ми можемо успішно розвиватися і будувати ще більше якісних житлових будинків по всій території України і Європи. З нашою компанією ви завжди отримуєте якісне житло за доступною ціною!