Наскільки безпечно жити в канадському будинку?

Наскільки безпечно жити в канадському будинку?

Одним з мінусів SIP-панельного будівництва багато хто вважає горючість самої панелі. Чи безпечно жити в канадському будинку з SIP-панелей, і наскільки вогнетривала така будова?

Так, SIP-панель складається з двох листів OSB, яка в свою чергу, складається з деревної стружки, яка в принципі може горіти. Але важливо пам’ятати, що в канадському будинку OSB накривається по внутрішніх стінах ГКЛ. Стіни, закриті одним шаром звичайного гіпсокартону, здатні чинити опір відкритому вогню протягом 30 хвилин. Подібна конструкція, що обшита двома шарами листів вже витримує в два рази більше і здатна чинити опір відкритому вогню близько 60 хвилин.

Друга складова SIP-панелі – це ПСБ-С 25, або пінополістирол. Так, дійсно, звичайний пінопласт не тільки прекрасно горить, а й виділяє їдкий і смертельний дим.
Однак у виробництві SIP-панелей ми використовуємо ПСБ-С 25, де приставка «С» означає самозатухаючий.

Будинки з SIP-панелей мають згідно «Технічного регламенту» діючих вимог пожежної безпеки, ступінь пожежонебезпеки Г-3 (нормально горючі). Але при обробці двома шарами гіпсокартону, вогонь протягом години ніяк не впливає на SIP-панель.

Коли мова йде про пожежонебезпеку, важливо бачити причини цієї проблеми, а не тільки наслідки.

Ніхто не буде сперечатися, що пожежі відбуваються в різних будинках, незалежно від того, з чого вони зроблені. І головна причина таких бід – не матеріал стін, а нехтування основними правилами безпеки. При пожежі дії вогню схильні в першу чергу предмети внутрішньої обстановки. Це меблі, килими, штори і т.п. Але чому стаються пожежі? Статистика визначила ряд причин виникнення загорянь будівель.

  • Необережне поводження з вогнем.
  • Несправність електропроводки і неправильна експлуатація електроустаткування.
  • Неправильна експлуатація пічного опалення.
  • Пустощі дітей.

На другому місці стоїть несправність електропроводки. І це прямий наслідок некомпетентності багатьох «електриків», які беруться за розведення в будинку, нехтуючи основними правилами.

Не можна не відзначити і численні підробки дроти, якими наповнений наш ринок. Мало того, що знижується переріз проводу, що і є надалі причиною пожежі, так і мідь можна зустріти нечасто в таких кабелях.

Висновок: причини пожежі не в тому, з чого зроблені стіни. Однією з основних причин, перерахованих вище, несправність електропроводки.
Більш того, якщо пожежа відбувається в цегляному будинку, то через жару від вогню, цегла втрачає 70% своєї міцності. Тому, цегляний будинок, котрий переніс пожежу необхідно знести.

Не можна промовчати ще про одну особливість будинку з SIP-панелей. При горінні SIP-панелі виділяють в 7 разів менше теплової енергії, ніж деревина, і на порядок менше отруйних речовин, що знижує небезпеку задухи в разі знаходження всередині будинку.

У висновку хотілося б відзначити, основна причина пожежі в канадському будинку з SIP-панелей, негорючість самої панелі, а некомпетентність і грубі помилки «горе будівельників».Тому, якщо Ви думаєте про будівництво надійного і теплого канадського будинку з SIP-панелей, довірте цю роботу професіоналам, з багаторічним практичним досвідом, і тоді у Вас не буде проблем.

SIP-панелі мають третю ступінь вогнестійкості, також, як і з дерева. Більш того, пінополістирол горить всього кілька секунд, що запобігає поширенню полум’я. Крім цього матеріал має в два рази більшу температуру займання і при його горінні виділяється в 8 разів менше енергії в порівнянні з деревиною. Завдяки цьому, SIP-панелі абсолютно безпечні з точки зору пожежної безпеки.

Надійний захист від пожежі в першу чергу забезпечує не матеріал, з якого зведено будинок, а вжиті заходи обережності:

  • обробка поверхонь вогнестійким покриттям;
  • дотримання вимог безпеки при монтажі електричної проводки;
  • дотримання правил експлуатації нагрівальних приладів.

Так, SIP-панель, яка оброблена гіпскоартоном, здатна протистояти полум’я більше 45 хвилин. Це переводить її в клас пожежонебезпеки, який близький до цегельних будинків.