ЩО КРАЩЕ: SIP-ПАНЕЛЬ АБО ГАЗОБЕТОН?

ЩО КРАЩЕ: SIP-ПАНЕЛЬ АБО ГАЗОБЕТОН?

Існує поширена думка, що газобетон – відмінний будівельний матеріал, з якого можна побудувати будинок, який буде дешевше, тепліше і довговічніше будови, зведеної із застосуванням SIP-панелей.

SIP панель

Постараємося зібрати воєдино призначені для користувача характеристики, найкращим чином і всебічно охоплюючи технічні показники, як будівельного матеріалу, так і будівлі, яку зведено з його допомогою. Перелік буде виглядати наступним чином:

  • рівень міцності стін і допустиме навантаження, яке безпосередньо обмежує кількість поверхів, яку може мати будинок;
  • реакцію будівельного матеріалу на деформації, а також загальну тенденцію до осаді будівель і споруд;
  • рівень збереження тепла, від якого залежить, наскільки комфортний і економічний буде будинок;
  • властивість стабілізувати клімат всередині будинку;
  • здатність чинити опір впливів атмосферних умов;
  • взаємодія з допоміжними матеріалами, які застосовують, щоб звести будинок;
  • безпеку для людини і навколишнього середовища;
  • зручність обробки та захисту від руйнівних чинників.

Щоб не повертатися до цього питання, відразу відзначимо властивість, за якої газобетон однозначно краще, ніж SIP-панелі. Матеріал паропроникний, будова «дихає», проте будинок з SIP композитів з правильно організованою вентиляцією не має ніяких проблем з підвищеною вологістю в кімнатах.

газобетон

Газобетон

Міцність

SIP-панелі дуже міцні, забезпечується гарантія зведення будівель в кілька поверхів без застосування додаткових силових конструкцій. Газобетон не може похвалитися такими характеристиками. Матеріал вкрай пористий, тому спорудження багатоповерхових будівель на увазі будівництво силового каркаса із залізобетону.

Без застосування спеціальних заходів з піноблоків не можна побудувати міцний будинок, який буде мати більше одного поверху. Якщо ж ставиться завдання створення будови з мансардою, це можна зробити, застосовуючи легкі перекриття і обмежуючи конструктивні рішення покрівлі. SIP-панелі таких проблем не мають, до них може додаватися дуже серйозне вертикальне навантаження.

Деформації і їх наслідки

SIP-панелі гарантують усадку будівлі в межах 1%. При цьому не відбувається ніяких руйнівних наслідків, помітних змін. Газобетон ж вкрай нееластичний. Найменші зміни геометрії стіни ведуть до появи тріщин. Фактично, за оцінкою експертів, навіть в будівлях з силовим залізобетонним каркасом близько 25% піноблоків пошкоджені і мають невеликі тріщини.

Щоб будівля з піноблоків була повністю стабільною, краще створювати масивний і потужний фундамент. Однак вартість такого рішення вкрай висока. На противагу, дім із SIP-панелей легкий, може встановлюватися навіть на стовпчастому фундаменті, якщо немає небезпеки спучування грунту при промерзанні.

Збереження тепла

Незважаючи на те, що газобетон вкрай пористий, він всього лише в 2 рази «тепліше» цегли. Якщо порівнювати з SIP-панелями – газоблок віддає тепло в 30 разів швидше, ніж композитний конструктив.

Властивість стабілізації внутрішнього клімату

SIP-панелі мають властивість жорсткої теплової інерції. Будинок з такого будматеріалу повільно загострюється під дією літнього сонця і повільно остигає восени. На противагу, газобетон абсолютно не володіє подібною властивістю. Будівля нагрівається і остигає за лічені години, що висуває серйозні вимоги до систем кондиціонування та опалення, підвищуючи витрати на оплату електроенергії

Опір впливу клімату

Газобетон може бути сміливо названий самим примхливим матеріалом. Він вимагає особливої, ретельної теплової захисту, оскільки при негативних температурах взимку досить всього 25 циклів замерзання і відтавання, щоб газоблок почав буквально розсипатися.

Неважко зрозуміти, що вартість якісного утеплення стіни з піноблоків буде порівнянна за вартістю спорудження такої ж конструкції з SIP-панелей. Композитні конструктиви легко витримують серйозні коливання температур. Для зон з вкрай холодним кліматом і постійним впливом вологи можна вибрати SIP-панелі з облицюванням з цементно-стружкової плити.

Взаємодія з матеріалами

Будівництво будівлі з SIP-панелей має на увазі герметизацію всіх з’єднань і стиків за допомогою монтажної піни. При цьому будь-які додаткові матеріали – арматура або дерев’яний брус – потрапляють в повну ізоляцію, на них перестають діяти руйнуючі фактори, що кардинально збільшують термін їх служби.

На противагу, газобетон викликає посилену корозію арматури, кріплення (наприклад, кронштейнів вентильованого фасаду) і руйнування дерева через вміст вапна в рецептурі вихідної сировини.

Екологічна безпека

Сучасний газобетон завжди містить золу виносу – продукт згоряння, тому його корисність для здоров’я людини важко назвати очевидною. На противагу, SIP-панелі не виділяють і не містять ніяких шкідливих для природи або людини речовин.

Зручність обробки

Газобетон вбирає все, що тільки можна. Щоб якісно створити обробку, необхідно затратити величезну кількість грунтовки, також є складнощі з швидким пересиханням штукатурок. До того ж, для обробки стін з піноблоків потрібно проводити попередні роботи, які полягають у видаленні зовнішньої, запеченої в автоклаві поверхні.

Оздоблення піноблоків не може проводитися сумішами на основі цементу – під їх дією будматеріал руйнується. На противагу, SIP-панелі можуть забарвлюватися, штукатуритися, покриватися шпалерами, клейовими складами будь рецептури, причому швидкість і легкість проведення робіт знаходяться на найвищому рівні.

Висновок

Технічні характеристики двох матеріалів підтверджують, що оцінка дилетантів про перевагу газобетону над SIP-композитами в корені невірна. Будівлі, зведені спеціалізованими фірмами з піноблоків, завжди застосовують залізобетонний силовий каркас і враховують всі тонкощі.

Для приватного же домобудівництва якісне проведення робіт з допомогою газоблоку не може бути названо ефективною методикою ні по одній з важливих оцінок.  Проблема даної думки полягає в тому, що вона висловлюється любителями, які вважають, що газоблок – це та ж сама цегла, тільки більше, легше, зручніше. Насправді, технологія SIP-панелей, з яких зводиться будинок будь-якої конфігурації, в усіх відношеннях краще застосування піноблоків.